Fogorvost hívtunk!

„A lakosság jelentős részének fogalma sincs a helyes szájápolásról, ez derült ki abból a kutatásból, amely a közelmúltban a magyarok szájápolási szokásait vette górcső alá. A rendszeres fogászati ellenőrzés nem csak egészséges mosolyunk megőrzéséhez járul hozzá, számos súlyos betegség megelőzését is lehetővé teszi.” Szakembert hívtunk!

„A Magyar Fogorvosok Egyesülete 1300 fős országos, online reprezentatív kutatása igazolja, hogy a 14 és 50 év közötti magyar lakosság szájápolással kapcsolatos ismeretei, attitűdje és szokásai elkeserítőek. A többség ritkábban mos fogat annál, mint amennyiszer azt fontosnak tartja, ráadásul a 14-50 év közötti lakosság közel egyharmada a szükséges kettő helyett csupán napi egy alkalommal mos fogat – s különösen a férfiakra igaz az, hogy nem megfelelő gyakorisággal tisztítják fogaikat. A férfiak körében jelentősen nagyobb arányban vannak azok, akik évente csak egyszer, vagy ennél is ritkábban cserélik le fogkeféjüket. Évente legalább egy alkalommal tanácsos fogászati szűrésen megjelenni, a kutatásban részt vevők csaknem feléről az derült ki, hogy csak akkor látogatja meg fogorvosát, ha valamilyen panasza van – s további 4 százalék egyáltalán nem fordul szakemberhez, még probléma esetén sem. A rendszeres fogászati ellenőrzés nem csak egészséges mosolyunk megőrzéséhez járul hozzá, hanem jelentős szerepet játszik például a szájüregi daganatos megbetegedések, a HIV/AIDS, a leukémia, és a diabétesz korai felismerésében is.” – Ez a jelentés inspirálta az NTP támogatásával megvalósuló soron következő rendezvényünket: haladéktalanul fogorvost hívtunk!

                        

Dr. Szilágyi Eleonóra előadása kitért a fogápolás minden részletére, a fogkefék, fogkrémek, fogselymek, szájvizek tulajdonságaira, használatára, a helyes és helytelen szokásokra, a rossz beidegződések kockázataira. A szakkollégisták ezt követően kézhez kapták a Gyermekeink Egészséges Fogaiért Alapítvány ajándékait: jó minőségű fogkefét, fogkrémeket és felvilágosító kiadványokat, szórólapokat kaptunk adományként. A program ezzel nem ért véget, a szűrővizsgálatok januárban következnek. Projektünkkel szeretnénk hozzájárulni az ismeretek, és a helyes fog- és szájápolási szokások rögzítéséhez. Mi sem csak a szakkolisok mai mosolyáért dolgozunk…

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .