Szeptember második hetét az Evangélikus Roma Szakkollégium hallgatói Pillekő-táborban töltötték.
Itt megtanulhatták az egyik, mennyiségében legnagyobb tömegű hulladék, a pille-palack egy lehetséges felhasználási módját.
Útmutatót Schmied Péter, a Nyíregyházi Művészeti Szakközépiskola tanára adott, aki a forma kiválasztása után segített a hallgatóknak megtervezni az alkotásokat, majd természetesen segített az összeállításban is.
A diákok megtapasztalhatták a közös alkotás örömét, valamint azt, hogy hogyan lehet környezetbarát technikákkal tartós és hasznos tárgyakat készíteni – hulladékból.
Amíg a művek száradtak, dr. Kiss Ferenc, a Nyíregyházi Főiskola dékánja tartott előadást a hallgatóknak a környezetvédelemről.
Az amúgy, legfeljebb szelektív hulladéknak ismert pille palackok most az Evangélikus Roma Szakkollégium baktalórántházi táborában új értelmet nyertek és ezzel új funkciót is kaptak. Nem csak ” kivontunk a forgalomból” sok zsák műanyagpalackot és szabadítottuk meg a környezetünket szinte soha le nem bomló szeméttől, hanem ezzel módot teremtettünk arra is, hogy kiengedjük mélyen szunnyadó művészi hajlamunkat és alkossunk. Ragasztottunk, formáztunk, festettünk és néhány napra új dimenziókba kerültünk. Világmegváltók (környezet) lettünk és művészek (szobrász, festő és tervező szakon), kiben mi bujkált eddig. Ja és a végén persze a valódi haszon a kicsiknek, akik majd ezeken a játékokon indulnak nagy felfedező útra, vagy meghódítani a világűrt, ki-ki álmai, vérmérséklete szerint.