Tanévzáró 2018/2019

Mintegy 70 mappába rendezett több ezer fotó örökítette meg a mögöttünk maradt tanévet – de ez bizonyosan nem a teljesség. Számos olyan programja, rendezvénye volt idén is a szakkollégiumnak, amiről lemaradt a kamera… Az egész tanév programjának felsorolása messze szétfeszítené a kereteket. Harminc egyetemistát segítettünk ebben a tanévben közelebb kerülni a céljaihoz, két felsőfokú és három középfokú nyelvvizsga, öt diploma (+ egy alumni) a mérleg.

 

A harminc hátrányos helyzetű, többségében roma származású hallgató négy különböző egyetem – a Nyíregyházi Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudmányi Főiskola és az Óbudai Egyetem – karain, szakjain és évfolyamain végzi felsőfokú tanulmányait, első évfolyamtól a végzősökig összesen 17 különböző szakirányt képviselnek. Tanulmányaik sikerességét a szakkollégium tutorok alkalmazásával segíti: minden szakkollégista személyes támogatására felkérünk egy-egy egyetemi oktatót. A fiatalok egyéni problémáinak leküzdésében, személyiségfejlődésük egyengetésében, a közösségbe való beilleszkedésben a mentorok működnek közre.

Havonta szerveztünk szakmai műhelymunkát, az előadások, workshopok, tréningek, csoportmunkák a szakkollégium működési rendjében meghatározott – közismereti, roma-magyar kettős identitás és spirituális – modul valamelyikébe illeszkedett. A kötelező programokon való részvételen túl ösztönöztük a fiatalok önkéntes munkáját, a társadalmilag hasznos tevékenységekbe való bekapcsolódást. Elősegítettük a fiatalok közösségi aktivitását, kulturális, művészeti élményekhez segítettük őket, ápoltuk és elmélyítettük az együttműködést a partnerszervezetekkel: a Keresztény Roma Szakkollégiumi Hálózat többi intézménye mellett az egyetemi szakkollégiumokkal, civil szervezetekkel. Erre a tanévre is számos feledhetetlen élmény, kirándulás, közös program jutott.

Az elvégzett munka leltározásáról az idei tanévzárón viszonylag kevesebb értékelő szó esett: a június közepén megtartott programon ezúttal inkább végzős hallgatóink előtt nyitottunk teret, hogy felmutassuk példájukat az alsóbb évfolyamokon tanulóknak és osztozzunk a tanulmányokat záró örömükben, sikerélményükben.

Balogh Jennifer az NYE tanító, Beri Károly testnevelés-földrajz szakos tanár szakon, valamint Kiss Levente DE szociológia Bsc-szakon diplomázó hallgatónk mutatta be szakdolgozatát, önálló kutatását a társaknak. Befejezte tanulmányait és diplomát kap a tanév végén Orgován Vivien csecsemő- és kisgyermeknevelő szakon, valamint Rézműves Norbert szociális munka-szakon (folytatva tovább hittanári-nevelőtanári tanulmányait a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola 4. évfolyamán). Körünkben volt és beszámolt nemrég átvett Szabad-díjáról egyébként Farkas Norbert is, akinek már korábban megszűnt az aktív hallgatói jogviszonya és így szakkollégiumi tagsága, de a nyelvvizsga megszerzését követően sikeres záróvizsgával ő is most ért a Bsc-tanulmányai végére. Vele együtt egyébként hárman folytatják mester-képzésben egyetemi tanulmányaikat az Evangélikus Roma Szakkollégiumból a következő tanévben.

A tanévzáró áhítatot az igazgatótanács elnöke, Laborczi Géza tartotta. Megtisztelte ünnepségünket jelenlétével dr. Szakács Ferenc Sándor, a Belügyminisztérium Társadalmi Felzárkózásért Felelős Helyettes Államtitkárságának egyházi és civil ügyekért felelős koordinátora. Az intézményvezető, Molnár Erzsébet könyvjutalmakkal, oklevelekkel köszönte meg az éves munkát és elbúcsúztattuk az idei YAGM-önkénteseinket: Tabitha Brooke Sandersont és Tony Yangot, akik 10 hónap szolgálat után térnek vissza az Amerikai Egyesült Államokba. Taby gyönyörű kézimunkába hímzett ERSZK-logót hagy emlékül számunkra!

A programot a bogrács körül zártuk kötetlen együttléttel a kertvárosi gyülekezeti központ udvarán.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .